Jdi na obsah Jdi na menu

Čokoládovna

Miluji čokoládu. Miluji pěti Oskarovými nominacemi ověnčený film Čokoláda s Juliette Binoche, s Judi Dench a s Johnny Deppem. Nikdy jsem si nemyslel, že bych podobnou čokoládovnu mohl někde u nás navštívit. Mým osobním vrcholem bylo několik návštěv prodejny belgických pralinek kousek od pražské Prašné brány.

Předevčírem jsem díky své sestře (poslední obrázek) objevil na přerovském "Horňáku" Čokoládovnu paní Glosové!

Sladké pokušení, kterému zkrátka neodoláte, mohlo začít účinkovat. A začalo. Hned po vstupu do nevelkého krámku na Vás dýchne stěží definovatelná atmosféra domácí pohody a vzpomínek na dětství a tělo okamžitě začne produkovat hormon štěstí - serotonin. Ocitnete se zkrátka v jiném světě...

Po několika polknutích začnete vnímat široký sortiment bílých, mléčných a hořkých čokolád - pralinkami počínaje a ručně do starých forem odlévaných tabulkových čokolád v nesčetných příchutích konče. 

Ochutnal jsem? Samozřejmě! Nedá se popsat, co je nepopsatelné, nedá se vyfotit, co je vizuálně nesdělitelné. Obrázky (pod článkem) mohou něco naznačit, zbytek je na vás. Dopřejte si zážitek a navštivte krámek plný čokolády, vůní, příjemné nostalgie a pohody.

Já paní Glosové za obohacení mého života děkuji.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář